شهرام فخار(صاحب رستوران های زنجیره ای پدر خوبِ )
جمعه 22 تیر 1403 - 3:46 بعد از ظهر

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 42
نویسنده پیام
aghaye_mim آفلاین


ارسال‌ها : 53
عضویت: 11 /3 /1403


شهرام فخار(صاحب رستوران های زنجیره ای پدر خوبِ )

786

شهرام فخار فقط 37 سال دارد و مدت زیادی نیست که رستوران های زنجیره ای پدر خوب را افتتاح کرده است؛ اما رستوران های شهرام فخار در همین مدت کم به خوبی جایش را باز کرده است. شهرام فخار با ابتکارش فست فودهای مضر را به غذایی کم ضرر تبدیل کرده است. شاید اگر پدر خوب شهرام فخار با مشکل قلبی مواجه نمی شد، شاید اگر او حاضر نمی شد به دخترش همان غذایی را ندهد که به مشتری هایش می دهد، امروز ایده فست فود بدون روغن این قدر گل نمی کرد. به هر حال باید خوشحال بود که چنین اتفاقی در زندگی شهرام فخار افتاد تا رستوران های پدر خوب افتتاح شوند.

شهرام فخار و عشق به کار

شهرام فخار می گوید:”در یک خانواده متوسط بزرگ شدم، از همان بچگی دوست داشتم دستم توی جیب خودم باشد وهمیشه می خواستم کار کنم.اولین درآمدم از فروش کتانی کهنه ام بود توانستم بفرشم وبا همان پول یک کتانی نو بخرم ومقداری هم پول پس انداز کنم.از همان بچگی سعی می کردم هر چه می خواهم را با پول خودم بخرم. در 16 سالگی بدون اطلاع پدر و مادرم در تیم پرسپولیس بازی می کردم. یک روز که مسابقه مهمی داشتیم چون پول نداشتم دستکش دروازه بانی بخرم با دوستانم به پارک نیاوران رفتیم و بلال فروختیم. هر چند نتوانستم با پولی که آن روز درآوردم دستکش بخرم ولی یک تجربه بزرگ برایم بود.”

شهرام فخار، ورزشکار حرفه ای

شهرام فخار می گوید:”یک سال در پرسپولیس بودم، 4 سال در تیم شاهین ودوره ای به تیم ملی جوانان دعوت شدم و بعد با مشکل بدنی مواجه شدم و فوتبال را کنار گذاشتم و به سربازی رفتم.

دوره سربازی خیلی سخت بود که بعدها ثمرات این سختی را در زندگی و کارم به وضوح دیدم. اگر به سربازی نمی رفتم شاید الان موفق نبودم. من در اوج بودم، همه دوستانم فوتبالیست بودند و بعد همه چیز را ول کردم و به سربازی رفتم جایی که با افراد دیگر و شرایط متفاوت برخورد کردم.”

شهرام فخار و عشق به مواد غذایی

شهرام فخار می گوید:”از بچگی عاشق کار مواد غذایی بودم واز همان 16 سالگی وقتی پول خیلی کمی از فوتبال گرفتم با چند نفر از دوستانم یک مغازه ساندویچی باز کردیم، ولی پس از چند ماه آن مغازه را جمع کردیم.

درتجارت از چیزی نمی ترسم و هر چیزی اراده کنم با توکل به خدا به آن می رسم. باکسی تعارف ندارم. هر کس بخواهد اعتبار برند من را زیر سوال ببرد، نمایندگی ام را از او می گیرم. ما می خواهیم کاری کنیم که هر کس در تهران، کیش، تبریز، سمنان غذایی را خورد یک طعم را تجربه کند. برای اولین بار در ایران سیستم بدون روغن را جا انداخت هایم که استقبال فوق العاده ای از آن شده است.”

پدر خوبِ شهرام فخار,ثروت شهرام فخار,زندگینامه شهرام فخار,شهرام فخار ویکی,شهرام فخار متولد,کوروش گلستانه,كوروش گلستانه,کوروش گلستانی,

شهرام فخار، خبر نگاری و رستوران داری

شهرام فخار می گوید:”بعد از آمدن از سربازی چند سالی به کارهای مختلفی از جمله کار تلوزیونی، خبر نگاری و… مشغول شدم. اما چون خودم را درآن فضا غریبه می دیدم منصرف شدم ودنبال یک فضای دیگر بودم تا این که با آقای زارع آشنا شدم که یک ششم مرغ وجوجه ایران را تامین می کرد.او نقش مهمی در زندگی وپیشرفت من داشت. در سیستم آنها مشغول به کار شدم. کارم آمارگیری بود. پس از مدتی مدیر فروش شدم.این شرکت حدوداً هفته ای یک میلیون جوجه یک روزه می فروخت. در سال 73 من ابتدا با 73 هزار تومان مشغول به کار شدم و در سال 82 با 2 میلیون و 400 هزار تومان حقوق وزمانی که شرکت به کلی منحل شد از کار بیرون آمدم. درکل زندگی ام، فقط یکبار برای کسی کار کردم و چه قبل و چه بعد از آن همیشه کارهای خودم را داشتم و برای کسی کار نکردم.”

شهرام فخار و مرغداری

شهرام فخار می گوید:”چند وقت پس از انحلال شرکت در کار مرغ وجوجه ماندم حتی مرغداری زدم که در آن کار، یکسری مشکلاتی برایم پیش آمد که شاید هر کس در آن موقعیت بود سکته می کرد.یک شب حدودا در عرض یک ساعت 38 هزار عدد مرغ از بین رفتند.آن روز من ورشکست نشدم چون مدیریت بحران کردم. می توانستم ملک هایم را به طلب کارها بدهم امااین کار را نکردم. اجازه ندادم طلب کارها دوره ام کنند واعتبارم زیر سوال برود.ملک هایم را با قیمت کمتر فروختم .چک هایم را پاس کردم و 1 ماه هم کار را ادامه دادم واتفاقا پول خوبی در آوردم.”

پدر خوبِ شهرام فخار,ثروت شهرام فخار,زندگینامه شهرام فخار,شهرام فخار ویکی,شهرام فخار متولد,,کوروش گلستانه,كوروش گلستانه,کوروش گلستانی,

شهرام فخار و افتتاح اولین رستوران

شهرام فخار می گوید:”سال 82 همراه با مادر وخواهرم به مرکز خرید تیراژه رفته بودم که موقع برگشت دریک لحظه تصمیم خودم را گرفتم که می خواهم چه کار کنم و اوایل با یک مغازه 24 متری رستورانم را با نام God father یا همان پدر خوانده افتتاح کردم ودوباره به صنعت غذا برگشتم.”

شهرام فخار و اسمی که زنده اش کرد.

شهرام فخار می گوید:”من در ثبت شرکت ها اسم پدر خوانده یا همان God father را ثبت کرده بودم اما وزارت ارشاد به من اجازه زدن تابلو نمی داد. یک سال درگیر کارها بودم؛ ولی موفق نمی شدم این قدر خسته بودم که حتی به فکرم رسید سیستم را جمع کنم. مغازه هایم را اجاره بدهم و تبدیل به یک آدم بی مصرف بشوم اما یک لحظه تصمیم گرفتم اسم را به Good father یا همان پدرخوب تغییر بدهم.در حقیقت یک چیز مرده را دوباره زنده کردم. شاید اگر الان چند سال قبل بود، اسم پدر خوب را انتخاب نمی کردم ولی فکر می کنم این اسم به خوبی جا افتاده و توانسته خودش رادردل ها جا کند، طوری که 466 نفر در ایران وخارج از ایران می خواهند از ما شعبه بگیرند.

من شهرام فخار هستم واز نوجوانی روی پای خودم ایستاده ام.حالا مجموعه رستوران های زنجیره ای پدرخوب را دارم.”

شهرام فخار و مشورت با دیگران

شهرام فخار می گوید:”من از یک بچه 5 ساله هم مشاوره می گیرم. هیچ وقت ادعا نمی کنم کاملم وهمه چیز را می دانم. این همه پیشرفت تازه 50 درصد از آن چیزی است که می خواهم. یک روز ادعا کردم که مک دونالد ایران می شوم)که تازه غذای ما خیلی بهتر وسالم تر از مک دونالد است.( والان از آن هم گذشته ام و قول می دهم پدر خوب بتواند در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد.”

شهرام فخار و لذت کار آفرینی

شهرام فخار می گوید:”این کار آفرینی که ایجاد کردم مرا ارضا می کند. الان 1500 نفر در سیستم من مشغول به کار هستند.هر کدام ازاین افراد 7 تا 4 نفر را تحت پوشش خودشان دارند.12000 نفر غیر مستقیم در سیستم من کار می کنند.”

شهرام فخار و غذای بدون روغن

شهرام فخار می گوید:”دو موضوع باعث شد مبتکر غذای بدون روغن باشم، اولی مریضی پدرم و دوم سلامت غذایی که به مردم می دهم. روزی با یکی از دوستانم به رستورانش رفته بودیم و دیدم به دخترش اجازه نمی دهد در آنجا غذا بخورد. وقتی این صحنه را دیدم واقعاً تاسف خوردم. به خودم گفتم باید غذایی تحویل مردم بدهم که به دختر خودم هم بدون نگرانی آن را بدهم. اگر راضی نیستم دخترم از غذای رستوران بخورد نباید راضی باشم که بچه های مردم هم از این غذا بخورند.”

منبع اول:

pedarekhoob.com

منبع دوم توضیحات و عکس:

گروه آموزشی الهی

https://mortezaelahi.com/


شنبه 19 خرداد 1403 - 21:15
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
  • ارسال پاسخ
    پرش به انجمن :