زندگینامه حسین ثابت (هتل دار مشهدی)
جمعه 22 تیر 1403 - 1:42 بعد از ظهر

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمارسال پاسخ
تعداد بازدید 44
نویسنده پیام
aghaye_mim آفلاین


ارسال‌ها : 53
عضویت: 11 /3 /1403


زندگینامه حسین ثابت (هتل دار مشهدی)

786

حسین ثابت شخصی است که در جهان هتلداری چهره ای موفق است و از معدود ایرانیانی است که توانسته خود را در میان هتلداران جهان مطرح کند. وي داراي بيش از 5000 تخت در جزاير قناري اسپانيا و چندين هتل و پارك مدرن در ايران است.

مهندس حسين ثابت متولد مشهد است و در مشهد نیز درس خوانده است. نهج البلاغه را خوب می شناسد. از قرآن نمونه می دهد و به شش زبان زنده دنیا حرف می زند. او یک ایرانی مسلمان است که به ذره ذره این خاک اهورایی عشق می ورزد. مهندس حسين ثابت اتاقی جمع و جور دارد و مثل تمامی هتل بزرگ داریوش روح ایرانی به وسیله، نقش برجسته ها و تصاویر هخامنشی موج می زند.

حسین ثابت ابتدا اقدام به ساخت هتل بزرگ داریوش نمود (این هتل مجلل ترین هتل کشور است). سوئیت های آن در زمان های عادی سال هر شب 400 هزار تومان و در ایام عید نوروز و … تا 700 – 800 هزار تومان هر شب اجاره داده میشود. وی پس از آن اقدام به ساخت پارک دلفین ها و پارک شیرها و چندین پروژه تفریحی دیگر در کیش نمود.پس از مدت یکسال از فعالیت پروژه هایش تصمیم گرفت تنها هتل دار کیش شود و اقدام به خرید 6 هتل آماده دیگر کرد با قیمت های تقریبی هر هتل 8 -9 میلیارد تومان (این مصاحبه مربوط به سالها پیش است)به بالا البته برخی هتل داران زیر بار این کار نرفته و وی نتوانست به این آرزوی خود برسد.حسین ثابت این میلیاردر مشهدی موفق شد چند هتل نیز در جزایر قناری اسپانیا تاسیس کند و هم اکنون نیز بزرگترین شرکت هتل داری اسپانیا را صاحب است و خود وی نیز در یکی از دو جزیره اختصاصی خود در اسپانیا زندگی می کند.

حسین ثابت و هتل داریوش

شاید بتوان هتل داریوش را با این همه مجسمه، نقش برجسته و تصاویر بزرگ و کوچک، تخت جمشید کوچک و مدرنی دانست در دل آبهای خلیج فارس. در این هتل دو مورد مد نظر بوده یکی مساله اقتصاد و دیگری مطرح کردن فرهنگ و هنر ایرانی. مهندس حسين ثابت این میلیاردر مشهدی می گوید که ساختن هتل دو وجه دارد. یکی سرمایه گزاری و بازدهی آن و دیگری هویت بخشی به یک فرهنگ است، “فرهنگ ایرانی”

حسین ثابت و عشق به وطن

مهندس حسين ثابت می گوید عشق ناممکن را ممکن می سازد. من در 21 سالگی گفتم روزی تخت جمشید را می سازم . امروز آن را در قالب یک هتل ساخته ام که یک مقام عالی رتبه اسپانیا می آید و مقابل آن فرهنگ زانو می زند و آن را ستایش می کند.

مهندس حسين ثابت می گوید، هشت سال جنگ را ما نبودیم. جوانان ما جنگیدند و نگذاشتند حتی یک سانتی متر از مملکت از دست برود. ما چه کار کردیم؟ من امروز آمده ام برای خدمت به ایران، به فرهنگ ایرانی، به فرهنگ اسلامی. انتظاری هم ندارم. نمی خواهم حتی یک دسته گل برای من بیاورید. من می خواهم همانطور که جوانان، ایران را نگاه داشتند من هویت ایران را به جهان بشناسانم. من کلکسیونی شامل 30،000 پروانه که برخی از آنها نسلشان منقرض شده برای ایران خریده ام که می دانم تا سیصد سال دیگر هم سرمایه اولیه اش بر نمی گردد، اما این پروانه ها در یک موزه می تواند انگیزه ای باشد برای جلب توریست. من حاضرم این مجموعه ی بی نظیر را به ایران تقدیم کنم اما در جایی که با این رنگ ها، دانش، نوع زندگی و ارزش آن ها هماهنگی داشته باشد.

مهندس حسين ثابت این میلیاردر مشهدی می گوید: من فقط به هتل و هتلداری فکر نمی کنم. شما می بینید که در کیش کنار 7 هتل مطرح و مدرن پارک دلفین ها را ساخته ام . پارکی با وسعت 640000 متر مربع که برای اولین بار در خاورمیانه ساخته شده با مجموعه ای از پرندگان و گیاهان نایاب دنیا و نمایش دلفین هایی که مربیان ایرانی دارند، یا در همین رابطه برای نمایش هزاران پرنده از گونه های مختلف بزرگترین قفس دنیا را به ابعاد ( 550 * 400 متر ) مطابق با محیط زیست طبیعی زندگیشان ساخته ایم. این مجموعه دیدنی از طرف دیگر 2 تا 3 درجه دمای جزیره را پایین آورده است.

مهندس حسین ثابت و زادگاه وی مشهد مقدس

مهندس حسين ثابت معتقد است که اسلام یک دین برتر است . من نهج البلاغه را حفظ هستم. نهج البلاغه دنیایی از ادب، فلسفه و ترتیب است. قرآن که جهانی دیگر دارد. ایران قبلا فرهنگ و هنر خودش را داشته و بعد اسلام را پذیرفته چون به فرامین و مقررات آن نیازمند بوده است.

مهندس حسين ثابت این میلیاردر مشهدی می گوید: حضرت محمد (ص) هم انسانی والا بوده که خداوند بر اساس توانایی هایش او را به پیامبری برگزید . او به امر اقتصاد در کنار تعالیم دینی توجه داشت و حج توانست از همان آغاز تا به امروز وضعیت مادی و اقتصادی مکه و در نتیجه عربستان را بهبود بخشد. اما ما در ایران تفکر اسلامی را مثلا در مورد زیارت امام رضا انجام ندادیم. اسلام از اشخاصی دعوت می کند که به حج بیایند که استطاعت مادی داشته باشند و در نتیجه پول خرج کنند. در حالی که ما زیارت امام رضا را حج فقرا می نامیم و رویش تبلیغ می کنیم.

از سالهای گذشته سعی داشتم کار بزرگی در مشهد انجام دهم اما برنامه هایم بنا به دلایلی مورد تصویب قرار نگرفت . امروز هم برای فردوسی برنامه دارم. همین امروز با یک آلمانی معدن شناس قرار ملاقات دارم تا بزرگترین سنگ را به مشهد حمل کنیم، برای ساختن مجسمه فردوسی، کسی که زبان و هویت ایرانی را زنده نگاه داشت. امیدوارم بتوانم برنامه هایم را برای فردوسی به پایان برسانم و مسئولین در این امر کمک کنند.

توصیه مهندس حسين ثابت به جوانان

وقتی با انگشت به طرف دیگری نشانه می روید، توجه کنید که سه انگشت خودتان را نشان می دهد. اول باید تکلیف خودتان را مشخص کنید. عمر دنیا کوتاه است. عشق آن نیست که غم بر در غمخواری برد. این را در سردر دفتر آلمانم نوشته ام : ” حق الناس را دست نزن. مصمم باش. عاشق تصمیمت باش. آن وقت است که محال پا به فرار می گذارد ” برخی می گویند خوب است آدم فقیر باشد اما سالم باشد. اما من اعتقاد دارم آدم باید هم سالم باشد و هم ثروتمند.

منبع توضیحات و عکس:

گروه آموزشی الهی

https://mortezaelahi.com/


جمعه 18 خرداد 1403 - 09:11
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
  • ارسال پاسخ
    پرش به انجمن :